8223709492

Teslimat ve iade koşulları

Teslimat Bilgileri


Ürünlerin Sevkiyatı: 

 Müşteri özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir. Ürünlerinizin kargoya verilme süresi, Sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra, stoklarda olan ürünler için en geç 3 iş günüdür. Stoklarda olmayan ürünler için ise 2-5 hafta ihracatçının teslimine bağlı olmak üzere ve ithalatın yapılması için süre gerekmektedir. Bu şekilde ithal edilen ürünler de en geç 7 gün içinde kargoya teslim edilirler. Siparişleriniz adrese teslim gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından esda tarım e-ticaret hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri'nin ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde; esda tarım e-ticaretin ürün bedelini ve diğer zararlarını talep veya derhal sözleşmeyi fesih etme ile zararlarını talep etme hakkı doğacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.
 

* Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister, ancak hassas olan bir konu vardır. Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden orjinalonline.com sorumlu değildir.
 

 * Teslim edilen pakette deformasyon var mı?

Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz.(Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. esdatarim.com’a ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir.)Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargoya verilecektir.
 
 

* Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik, yırtık ve darbeli olduğunu farkettik ne yapmalıyız?

 Kargo firmasının görevi esdatarim.com dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.
 

* Sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde yurt dışı ve Kıbrıs'a teslimatı bulunmaktadır.

     yurt dışı ve Kıbrıs siparişleriniz palet bazında olmak zorundadır. 

 
 Sevkiyatların Ücretlendirilmesi: Malzemenin nakliye ücreti  Müşteriye'ye aittir. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı Kargo şirketine, adresine sevk edilmek üzere teslim edilir.

WhatsApp
Hemen Ara